ISE - Innowacyjne Systemy
Edukacyjne
    eLEarning - nowe możliwości
    LCMS, oraz inne standardy
    Poradniki eLearning
    eLearning w prasie
    Rodzaje kursów
    Narzędzia do tworzenia
kursów
    Systemy zarządzania
projektami
    Firmy
    Konferencje, spotkania
    eLearning - ciekawostki
    Linki

Przewodnik po eLearningu - linki do stron w internecie
 

   e-Learning.tv

e-Learning.tv
Poradniki zawierają szereg pomysłów na rozwiązanie problemów, jakie pojawiają się podczas tworzenia i przeprowadzania szkoleń e-Learningowych. Znajdziecie tutaj m.in.:
  • Motywacje do uczenia się w szkoleniach e-Learningowych
  • Jak zainteresować użytkowników platformą szkoleniową?
  • Wymagane zasoby i czas na realizację szkoleń e-Learningowych
  • Ważne zagadnienia przy wyborze platformy e-Learningowej
  • Dzierżawa czy zakup systemu?


   ASTD

astd.org
Jedno z największych stowarzyszeń, poświęcone nauczaniu w miejscu pracy. Zrzesza ponad 70 000 członków z ponad 100 krajów pracujących w sumie w ponad 15 000 organizacji
   Brandon-Hall

brandon-hall.com
Strona Brandon-Hall to doskonały przewodnik po e-learningu. Od 1993 roku Brandon-Hall zajmuje się edukacją rynku na temat zastosowania rozwiązań technologicznych w edukacji. Brandon-Hall co kilka tygodni opracowuje raporty dotyczące e-learningu, będące wyznacznikiem jakości rozwiązań e-learningowych na świecie. Na stronie znajdują się miedzy innymi raporty dotyczące rozwoju rynku e-learningowego, systemów do zarządzania szkoleniami, narzędzi do pracy w czasie rzeczywistym itp. W sekcji Free Resources znajdują się bezpłatne informacje na temat e-learningu. Istnieje również możliwość zapisania się na listy dyskusyjne.
   The eLearning Guild

elearningguild.com
The eLearning Guild jest praktycznym przewodnikiem dla programistów, projektantów, menadżerów, kontrahentów, konsultantów z zakresu elearningu.
   The Elearning Jump Page

www.internettime.com/e.htm
Strona zawierająca dużo informacji o e-learningu - platformach, systemach. Można znaleźć wiadomości o konferencjach, prezentacjach, przeczytać ciekawe artykuły, zajrzeć do słownika o e-learningu. Znajdują się tu także recenzje, blogi, strony dyskusyjne.
   MASIE Center

masie.com
MASIE Center jest międzynarodowym e-laboratorium, poświeconym łączeniu technologii i edukacji.
   WRHAMBRECHT + CO

wrhambrecht.com
WRHAMBRECHT+CO jest to firma świadcząca usługi doradcze z zakresu technologii, elektronicznych usług brokerskich, private equity oraz wielu innych. Przygotowuje ona wiele bardzo wnikliwych raportów dotyczących zarówno całości internetu jak i e-Learningu.
   Learnativity

learnativity.com/
Witryna poświęcona e-learningowi. Zawiera dużo nowinek z zakresu zarządzania wiedzą, ekonomii. Do poczytania ciekawe artykuły, raporty, statystyki. Można zaczerpnąć informacji o organizacjach zajmujących się tą dziedziną.